w

Ekipa znów coś sobie przywłaszczyła?

Nowa spółka z ramienia Ekipa Holding S.A o nazwie THE ESSA COMPANY.

Kolejna spółka Ekipa Holding S.A o nazwie THE ESSA COMPANY.

Jeszcze nie tak dawno ekipa zmagała się z problemem używania ich znaku handlowego i trade marku „Ekipa” przez sprzedawców, którzy chcieli zarobić na plecach ekipy.

Nowciax i podróbki ekipy

Temat praw autorskich w ich przypadku powraca dość często. Raz oni ścigają nieuczciwych sprzedawców chińskich ubrań z ich logo na targu. Raz mają problem z ukradzionym logo Sowy przez Wersow.

tatuaż logo sowy Wersow

Teraz jednak pojawiła się nowa zagwozdka. Nowa spółka powiązana z Ekipa Holding została nazwana „THE ESSA COMPANY” Zwrot Essa został uznany za młodzieżowe słowo roku 2022.

 

Słowo Essa zostało viralem w internecie po śmiesznym odpale streamera Zonego.

Warto jednak pamiętać, że nie Zony jako pierwszy używał tego określenia. Stramer był jedynie osobą, która pomogła wypromować je na szerszą skalę. Zwrot Essa wywodzi się od Winicjusza Bartków znanego jako Wini. Artysta na rozmowie w aferkach dokładnie opowiedział, jaka jest geneza słynnej Essy.

Wini opowiada, że czuje się głównym inicjatorem takiej formy korzystania ze zwrotu. A sam usłyszał je pierwszy raz na jednej z imprez wiele lat temu. Przy swoich rozmowach ze znanymi osobami zawsze korzysta z tego określenia i w takiej formie kończy każdy swój podcast. Słowo Essa kojarzy się więc od lat właśnie z nim. Co do tego ma Ekipa?

wini ma esse

Jak myślicie, czy Ekipa przesadziła? Czy Wini ma prawo mieć roszczenia do Ekipa Holding i Essa Company?

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz

  1. wstyd dla ekipy to słowo w 2023 jest martwe a wini to sobie moze naskoczyć, jedyne co uzyska to może uda mu się nagrać z wersow tiktoka w ramach rekompensaty